اساتید دانشکده کارآفرینی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و با مشارکت دانشجویان درس الگوهای تصمیم گیری دکتر محمدحسن مبارکی؛ معاون پژوهشی دانشکده از موزه ، دفتر کار، کارگاه و کتابخانه پرفسور محمود حسابی بازدید کردند.
در بازدید از موزه پروفسور حسابی، دکترمحمدرضا زالی؛ رییس دانشکده کارآفرینی از شخصیت کارآفرینانه و اقدامات مهم و تاثیرگذار پروفسور حسابی به عنوان یک کارآفرین اجتماعی و دانشگاهی تجلیل کرد و تابلو ویژگی های کارافرینانه دکتر حسابی را به فرزندش مهندس ایرج حسابی اهدا کرد.
مهندس حسابی نیز ضمن تشکر از حضور دانشجویان و استادان دانشکده کارآفرینی، گوشه هایی از زندگی عالمانه، عاشقانه و کارافرینانه پروفسور حسابی را با بیانی شیرین تشریح نمود.
 
عاشق یادگیری و مطالعه بودن، عاشق وطن بودن، عاشق خدمات بی شائبه بودن، نواوری و خلاقیت، پشتکار و نظم مثال زدنی از ویژگی های شاخص پروفسور محمود حسابی بوده است که باعث شده آثار بسیار ارزشمندی مانند دانشکده علوم دانشگاه تهران از او به یادگار بماند.
 
موزه پروفسور حسابی، شامل یادگارهایی است، از شخصیت استاد (یادگارهایی از زندگی شخصی، معنوی، خانوادگی، اخلاقی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی … و سیاسی ایشان)، که سالیانه عده زیادی از آن، بازدید کرده، درس های جالب، آموزنده یی می‌گیرند.

خلاصه‌ ای از فهرست بخش های فعال موزه پروفسور حسابی:
– سفرنامه های استاد
– تقدیرنامه های استاد
– نشان‌ها، لوح های یادبود
– نطق‌ها، و بیانیه های ایشان
– نامه‌ها، و یادداشت‌های استاد
– عضویت‌ها، در مجامع علمی و بین المللی
– اسناد قدیمی، فامیلی و تاریخی خانواده حسابی
– مدارک تحصیلی، علمی، تخصصی و فرهنگی استاد
– مکاتبات سیاسی، علمی، اجتماعی، … و فرهنگی پروفسور حسابی
– محاسبات، تحقیقات و تصاویری از پژوهش‌های استاد، به ویژه در ارتباط با تئوری 
” گستردگی بی نهایت ذرات” ایشان، که دفاع آن را، نزد پروفسور اینشتین، فیزیکدار نامی جهان، گذرانیده‌اند 
– آثار علمی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، اجتماعی، … و پژوهش های پروفسور حسابی، شامل : کتاب‌ها، تالیفات، … و دست نوشته‌های استاد
– عکس‌ها: شامل تصاویر خاطره انگیز و به یاد ماندنی، از زندگی شخصی، فرهنگی، سیاسی، و دانشگاهی استاد حسابی (از خردسالی، و دوره های متفاوت زندگی، تا آخرین سال های زندگی)
– نمونه‌هایی از اشیا و وسایلی که، در طول زندگی پربار پروفسورحسابی، درمنزل، مسافرت‌ها و ماموریت‌ها، … و پایه‌گذاری مراکز گوناگون علمی و پژوهشی، … و محل کار، مورد استفاده ایشان بوده است (وسایل کارگاهی، ابزار و تجهیزات فنی، تخصصی، … و آزمایشگاهی)
.
.
 
 
 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *