کامیتاپ (میتاپ کارآفرینی)”  به معنی دورهمی کارآفرینان است.

این سلسله نشست ها به منظور برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه، انتقال تجارب کارآفرینان بزرگ کشور، آموزش مفاهیم کارآفرینی، معرفی الگوهای موفق و فرآیند شکل گیری کسب وکارهای نوپا و تسهیل گران برای دانشجویان و علاقه مندان جامعه برگزار می شود.

برای کارآفرین شدن در ایران بهترین گزینه برای الگوبرداری، رهبران کارآفرینی و کارآفرینانی هستند که با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی این مرزوبوم، اقدام به ایجاد کسب‌وکار کرده‌اند، ولی متأسفانه کارآفرینان در جامعه فرصت کمی برای انتقال تجارب خوددارند.

ششمین رویداد کامیتاپ  با  موضوع صنعت خودروسازی و حمل و نقل با حضور آقای  دکتر رضا ویسه  و آقای  دکتر احسان جهانی  از سوی کانون دانش آموختگان کارآفرینی در تاریخ 10 دی 96 برگزار شد.

رضا ویسه (زاده ۱۳۳۴ در کرج) مدیر و مهندس ایرانی است که تا سال 97 معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس‌جمهور ایران بوده است. او ریاست هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) را بین سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ برعهده داشته است. در این دوره پروژه فاز یک و فازهای شش، هفت و هشت پارس جنوبی را انجام داد. در دوره ریاست ویسه بر ایدرو، وابستگی خودروسازان به این سازمان زیاد شد، و او در پی دولتی تر کردن صنعت خودرو بود.در سال ۱۳۷۹ او نشان دولتی درجه سوم کار و تولید را از هیئت وزیران ایران دریافت کرد. رضا ویسه در دولت هشتم به عنوان معمار اصلی صنعت خودرو ایران شناخته شد.

 دکتر احسان جهانی  مدیرعامل شرکت کارپینو است. اگر در سطح شهر تهران تردد می‌کنید، به احتمال زیاد در اتوبان‌های مختلف چشم‌تان به بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی کارپینو خورده است؛ سرویسی که از اسفند ۱۳۹۵ کار خود را به شکل رسمی آغاز کرد و به جای توانمندسازی خودروهای شخصی برای جابه‌جایی مسافر، به سراغ توانمندسازی تاکسی‌هایی رفته است که به دلیل حضور شرکت‌هایی مانند اسنپ و تپ‌سی، با کاهش درآمد روبه‌رو شده‌اند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *