کارگاه طراحی ارائه تاثیرگذار برای کسب و کار با تدریس جناب آقای مهندس منصور میر طاهری 2 آذر 98 از ساعت 16 الی 18 در سالن آمفی تئاتر دانشکده کارآفرینی برگزار شد.

در کارگاه ارائه تاثیرگذار برای کسب و کار ، مهندس میرطاهری ، بنیان گذار نخستین مرجع اینفوگرافیک فارسی با اشاره به این موضوع که ما موجوداتی بصری هستیم، اغلب اطلاعاتی که به مغز داده می‌شود بصری است، فرمودند بسیاری از ما یادگیرندگان بصری هستیم و در نهایت بیشترین یادداری به‌ صورت بصری اتفاق می‌افتد.

دیداری سازی داده‌ها و اطلاعات، نمایش مفاهیم، حقایق و واقعیت‌ها به کمک نقاط، خطوط، اشکال و نمودارها می‌باشد. آیا می دانستید در دنیا روزانه نزدیک به ۱۵ میلیون ساعت به دلیل ارائه نامناسب به هدر می روند؟

در کارگاه طراحی ارائه تاثیرگذار به نکات، استانداردها و تجربیات در این حوزه پرداخته شد که بتواند نیازهای سازمانی و فردی افراد را برآورده کند.

ارایه تاثیرگذار

میرطاهری گفت به عقیده برایان تریسی، استاد سخنوری، میزان سودمندی انسان ها به واسطه میزان توانایی آنها در متقاعد کردن دیگران تعیین می شود.

هدف از سخنرانی، رخ دادن اتفاقی است که بدون سخنرانی، آن اتفاق رخ نمی دهد. هدف از برگزاری این دوره، آشنایی مخاطبین با اصول و تکنیک های طراحی یک ارائه موثر و خلاق است به نحوی که سخنران بتواند مخاطبین خود را تحت تاثیر قرار داده، آن ها را به مرحله “اقدام” برساند.

به عقیده بسیاری از صاحب نظران، اغلب افراد جامعه که توانایی های بالایی دارند و کارهای بزرگ انجام می دهند در ارائه کار خود ضعف دارند.

در بسیاری از موارد شاهد هستیم که ایده های خیلی خوب به دلیل ارائه ضعیف یا متوسط مورد توجه قرار نمی گیرد ولی ایده ای متوسط با ا رائه فوق العاده توجه همه را جلب می کند و به عنوان “ایده برتر” لقب می گیرد.

در این دوره آموختیم چگونه می توان یک ارائه موثر و خلاق داشت.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *